Гній добриво: чим корисний і як використовувати

Гній – це одне з найдавніших і найефективніших добрив, яке людина використовує вже безліч століть. Він є результатом переробки органічних відходів тваринного походження, таких як гній, гнойова грудка, перегній та інші. Гній має величезну поживну цінність і широко застосовується в сільському господарстві, садівництві та городництві.

Переваги використання гною як добрива важко переоцінити. По-перше, він містить безліч необхідних рослинам макро- і мікроелементів, таких як азот, фосфор, калій, кальцій, магній тощо. Ці елементи дають змогу рослинам розвиватися і рости більш активно, покращують їхній імунітет і здатність переносити стреси.

По-друге, гній сприяє поліпшенню структури ґрунту. Він збільшує його родючість, сприяє утриманню вологи, запобігає ерозії та зберігає корисні мікроорганізми. Крім того, використання гною дає змогу знизити використання хімічних добрив, що позитивно позначається на екологічній ситуації та здоров’ї людей.

Тип гноюКорисні властивості
Коров’ячий гнійПідвищення родючості ґрунту, поліпшення структури ґрунту, додавання органічних речовин, утримання вологи в ґрунті
Кінський гнійЗбільшення вмісту азоту в ґрунті, підвищення стійкості рослин до захворювань, поліпшення повітряно-водного режиму ґрунту
Свинячий гнійЗбільшення вмісту фосфору та калію в ґрунті, поліпшення обміну речовин, підвищення врожайності

Гній значною мірою покращує властивості ґрунту, оскільки до його складу також входять такі елементи, як фосфор, азот, кальцій, калій, залізо, магній, молібден, кобальт і багато цінних для городніх культур речовин. 10 окт. 2021 г.

Які рослини можна удобрювати гноєм?

Що можна удобрювати гноєм восени

  • вишню;
  • капусту;
  • картоплю;
  • аґрус;
  • цибулю;
  • малину;
  • моркву;
  • огірки;

Чому гній найкраще добриво?

Традиційно одним з найулюбленіших добрив у садівників і городників вважається гній. Він багатий на азот і калій. Обидва мікроелементи вкрай важливі для росту і розвитку всіх культур. До того ж, гній як добриво є органічним, яке цінується більше за хімічне.

Коли потрібно вносити гній у ґрунт?

– якщо ґрунт легкий супіщаний – то краще гній вносити навесні, щоб унаслідок осінніх дощів та танення снігу не вимивалися поживні речовини; – якщо ґрунт глинистий, то органіку треба використовувати восени.