Езомепразол або нексіум: який препарат краще вибрати?

Езомепразол і нексіум є двома популярними препаратами, що використовуються для лікування різних шлунково-кишкових захворювань, таких як виразка шлунка, ерозивний езофагіт і печія. Обидва препарати належать до групи протонних інгібіторів, які знижують кислотність у шлунку та зменшують ризик пошкодження слизової оболонки.

Однак, незважаючи на схожість у механізмі дії, езомепразол і нексіум мають деякі відмінності. По-перше, це відмінності у складі та дозуванні. Езомепразол містить активну речовину езомепразолу в дозуванні 20 мг або 40 мг, в той час як нексіум містить езомепразол у дозуванні 20 мг або 40 мг. Також, нексіум доступний у формі капсул і порошку для приготування розчину, в той час як езомепразол доступний тільки у формі таблеток.

Друга відмінність між цими препаратами – їхні виробники. Езомепразол виробляється кількома фармацевтичними компаніями, тоді як нексіум є однією з брендових назв езомепразолу, виробленого компанією AstraZeneca. Це може впливати на ціну і доступність препаратів на ринку.

Нарешті, ефективність і побічні ефекти препаратів можуть варіюватися залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Тому, при виборі між езомепразолом і нексіумом, рекомендується проконсультуватися з лікарем, який підбере препарат, який найбільше підходить для конкретного випадку.

ПрепаратЕзомепразолНексіум
Діюча речовинаЕзомепразолЕзомепразол
ВиробникАстраЗенекаАстраЗенека
Форма випускуКапсулиТаблетки
Дозування20 мг, 40 мг20 мг, 40 мг
Інструкція щодо застосуванняПриймати по 1 капсулі на день за півгодини до їдиПриймати по 1 таблетці на день за півгодини до їди
Тривалість прийомуВід 4 до 8 тижнівВід 4 до 8 тижнів
Показання до застосуванняВиразка шлунка та дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагіт, золотуха, синдром Золлінгера-ЕллісонаВиразка шлунка та дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагіт, золотуха, синдром Золлінгера-Еллісона
Побічні ефектиГоловний біль, нудота, діарея, запори, сонливість, алергічні реакції, алергічні реакціїГоловний біль, нудота, діарея, запори, сонливість, алергічні реакції, алергічні реакції
ПротипоказанняВідома гіперчутливість до препарату, вагітність і грудне вигодовування, дитячий вікВідома гіперчутливість до препарату, вагітність і грудне вигодовування, дитячий вік
Ціна1000 рублів1000 рублів

Чому езомепразол кращий за ом епразол?

препарат другого (останнього) покоління ІПП – езомепразол (Нексіум), який є лівообертальним ізомером омепразолу, що зумовлює його значно виразнішу антисекреторну активність і вищу біодоступність, порівняно з омепразолом5-10.

Як довго приймати езомепразол?

Таблетки не можна розжовувати або дробити. Лікування ерозивного рефлюкс-езофагіту: по 40 мг один раз на добу протягом 4-х тижнів. Рекомендується додатковий 4-х тижневий курс лікування у випадках, коли після першого курсу загоєння езофагіту не настає або зберігаються симптоми.

Що краще пантопразол чи езомепразол?

Згідно з російськими клінічними рекомендаціями РГА з діагностики та лікування інфекції Helicobacter pylori у дорослих, під час проведення ерадикаційної терапії перевагу слід надавати езомепразолу (і рабепразолу) на підставі його високої ефективності порівняно з омепразолом, лансопразолом і пантопразолом [23].