Естрадіол: що це і які функції виконує гормон

Естрадіол – це один з основних жіночих статевих гормонів, який відіграє важливу роль у різних фізіологічних процесах організму жінки. Він належить до класу естрогенів, які відповідають за розвиток і функціонування жіночої репродуктивної системи.

Естрадіол виробляється в яєчниках, корі надниркових залоз і плаценті, а також у чоловічих яєчках у невеликій кількості. Він відповідає за регуляцію місячних циклів, формування вторинних статевих ознак у дівчаток під час підліткового періоду, підтримання здоров’я кісток і суглобів, підтримання еластичності шкіри та рівня колагену, а також за розвиток і функціонування молочних залоз.

Естрадіол також впливає на настрій і психічний стан жінки. Під час менструального циклу рівень естрадіолу може змінюватися, що може спричиняти різноманітні психоемоційні стани, такі як дратівливість, апатія, депресія тощо.

Естрадіол
Естрадіол – це гормон, який є основним представником естрогенів, жіночих статевих гормонів. Він виробляється в яєчниках, надниркових залозах і плаценті. В організмі жінок естрадіол відповідає за розвиток і функціонування жіночих статевих органів, регулює менструальний цикл і підтримує вагітність. У чоловіків естрадіол також виконує кілька функцій, включно з регулюванням росту і функції кісток, участю в утворенні сперми і регуляцією функції передміхурової залози.

Естрадіол вважається головним і найбільш активним жіночим статевим гормоном. Він також присутній в організмі чоловіків у незначній кількості. Оцінка його рівня в організмі жінки необхідна для перевірки роботи яєчників.

Скільки має бути естрадіол у нормі в жінок?

Нормальні показники

ВікРівень естрадіолу, пмоль/л
10 років – 14 років < 113 < 355
14 років – 18 років < 182 < 953
від 18 років 40 – 161 Після пубертатного періоду і до менопаузи
Постменопауза

Що показує аналіз естрадіол?

Аналіз крові на естрадіол Е2 – базовий тест для оцінки стану жіночого організму. Дає змогу оцінити стан яєчників у разі порушень менструального циклу, безпліддя, клінічних ознак гіпо- і гіперестрогенії, застосовується для контролю індукції овуляції яєчників.

Скільки має бути естрадіол у нормі?

У здорової жінки в нормі показники естрадіолу такі: фолікулярна фаза – 57-226 пг/мл; за 24-36 годин до овуляції – 127-476 пг/мл; лютеїнізуюча – 77-226 пг/мл.