Держдума: історія створення та сучасна роль у російській політиці

Державна дума Російської Федерації , або Держдума , є однією з найважливіших політичних інститутів Росії. Її було створено в результаті політичних і конституційних реформ, проведених у країні 1993 року. На той час Росія переживала період трансформації та побудови демократичної держави, і створення Держдуми стало суттєвим кроком на цьому шляху.

Державна дума Російської Федерації складається з 450-ти депутатів, яких обирає населення Росії на п’ятирічний термін. Вона є представницьким органом, який виступає важливою ланкою в системі поділу влади в Росії і здійснює законодавчу функцію. Депутати Держдуми обираються на основі пропорційної системи.

Створення Держдуми було важливим етапом у процесі будівництва демократичної держави в Росії. Її поява стала результатом деяких ключових реформ, проведених 1993 року, зокрема, ухвалення нової Конституції Російської Федерації. Відтоді Держдума відіграє активну і значущу роль у житті країни, формуючи законодавство і уособлюючи інтереси громадян Росії.

ДатаПодія
18 квітня 1906 рокуУтворення Державної думи Російської імперії за Положенням про державну думу
6 травня 1906 рокуВідкриття першого засідання Державної думи
9 липня 1906 рокуПочаток першого розпутицького творчого періоду Державної думи
16 червня 1907 рокуРозпуск Державної думи у зв’язку з непрацездатністю

Хто очолював 1 Держдуму?

кадет С. А. Муромцев Перше засідання Державної думи відбулося 27 квітня (10 травня) 1906 року в Таврійському палаці Санкт-Петербурга (після прийому в Миколи II у Зимовому). Головою було обрано професора Московського університету кадета С. А. Муромцева. Кеш

Що було до Державної думи?

Утворення першого в історії Російської імперії представницького законодавчого органу стало результатом революції 1905 року. 6 серпня 1905 року Імператор Микола II видав Маніфест про створення і порядок формування однієї з палат парламенту – Державної Думи.

У чому головна відмінність 3 Державної Думи від попередніх?

Державна дума Російської імперії III скликання – представницький законодавчий орган Російської імперії, скликаний після дострокового розпуску II Державної думи. На відміну від двох попередніх складів, вона проіснувала весь відведений їй законом термін – п’ять років.