Чому ми пітніємо за підвищеної температури: причини та механізми

Потіння – це природний процес регуляції температури тіла. Коли наш організм перегрівається, він починає активно виділяти піт, щоб охолодитися. Але що робити, якщо температура навколишнього середовища низька або комфортна? Чому ми все одно іноді пітніємо, навіть за низької температури?

По-перше, наш організм може пітніти не тільки через температуру навколишнього середовища, а й через фізичну активність. Коли ми займаємося спортом або виконуємо фізичну роботу, наші м’язи працюють інтенсивніше, що призводить до підвищення температури тіла і, відповідно, до потовиділення.

По-друге, потіння може бути спричинене емоційним станом. Сильний стрес, страх, нервозність – усе це може призвести до збільшення потовиділення. Наш організм реагує на емоційне напруження, активуючи симпатичну нервову систему, що своєю чергою стимулює потові залози і викликає потовиділення.

Як можна пітніти за температури
ТемператураПричина
ВисокаПідвищення температури тіла, щоб боротися з інфекцією
СередняФізична активність або тренування
НизькаСтрес або нервове напруження

Для чого потрібно потіти за температури?

Під час лихоманки організм активно потіє. З одного боку, це добре, адже піт охолоджує. З іншого – погано: організм втрачає вологу. А що менше вологи, то гірша терморегуляція.

Як піт допомагає за температури?

Піт, випаровуючись із поверхні шкіри, дає змогу віддати надлишок тепла, запобігаючи перегріванню. Крім того, з потом під час лихоманки виводиться частина солей, продуктів метаболізму, за рахунок пітливості поступово знижується температура тіла.

Чи потрібно пропотіти під час температури?

Якщо людина замерзла, то її слід укрити ковдрою, проте спеціально вкутувати, щоб пропотіла, не потрібно, така дія здатна призвести до перегріву.