Чому люди вигадують хвороби: психологічні та соціальні аспекти

У сучасному світі дедалі більше людей страждає від різних захворювань. Однак, не завжди ці хвороби є реальними та діагностованими медичними станами. Існує безліч випадків, коли люди вигадують хвороби собі або своїм близьким. Чому так відбувається і як розпізнати подібні ситуації?

Однією з причин появи вигаданих хвороб є маніпуляція та увага. Деякі люди, усвідомлюючи свою непопулярність або нестачу уваги, починають прикидатися хворими, щоб викликати співчуття і турботу оточуючих. Вони можуть зображати симптоми хвороби, звертатися до лікарів і отримувати ліки, хоча фактично нічого їм не загрожує.

Іншою причиною вигадування хвороб може бути психологічний стан людини. Деякі люди можуть страждати від синдрому Мюнхгаузена, за якого вони штучно спричиняють у себе або своїх близьких хвороби, щоб отримати медичну допомогу і відчути себе в центрі уваги. Це патологічне прагнення до медичної допомоги може мати серйозні наслідки для здоров’я і благополуччя людини.

Коли вигадують хвороби
ХворобаОписСимптоми
1ГіпохондріяВигадане відчуття хвороби та впевненість у наявності серйозного захворювання, незважаючи на відсутність медичних підтвердженьЧасті відвідування лікарів, постійний аналіз свого стану, уникнення контактів з іншими людьми
2Синдром МюнхгаузенаПсихічний розлад, за якого людина вигадує або заподіює собі фізичні симптоми, щоб отримати увагу та турботу оточуючихУміння маніпулювати медичними працівниками, регулярні надходження до лікарні з різними симптомами
3Іпохондричний розладПостійне занепокоєння про наявність або можливість розвитку серйозного захворювання, незважаючи на відсутність медичних підтвердженьЧасті перевірки свого здоров’я, множинні обстеження, неймовірна тривожність з приводу найменших змін в організмі

Синдром Мюнхгаузена

Синдром Мюнхгаузена
Синдром Мюнхгаузена – симулятивний розлад, за якого людина перебільшено зображує (симулює) або штучно спричиняє в себе симптоми хвороби, щоб піддатися медичному обстеженню, лікуванню, госпіталізації, хірургічному втручанню тощо.
https://ru.wikipedia.org ‘ wiki ‘ Синдром_Мюнхгаузена

– це симулятивний розлад, згідно з яким людина вигадує або привертає до себе будь-які психічні захворювання, коли насправді вона не хвора. Цей синдром вважається психічним захворюванням, тому що він пов’язаний із серйозними емоційними труднощами.

Як називають людей, які вигадують хвороби?

Придумані патології стосуються головного мозку, серця, статевих органів. Найпоширеніші хвороби, які вигадують іпохондрики, – СНІД, рак, алергія, інфаркт. Скарги пацієнтів, які страждають на іпохондрію, вирізняються своєрідністю і не вписуються в клінічну картину певного соматичного захворювання.

Як називається хвороба, коли ти вигадуєш собі хвороби?

Термін “синдром Мюнхгаузена” (англ. Münchausen syndrome) запропонований Річардом Ешером, який уперше описав у 1951 році поведінку пацієнтів, схильних вигадувати або спричиняти в себе хворобливі симптоми. Спочатку цю назву використовували для позначення всіх таких розладів.

Коли людина шукає в себе хвороби?

Одним із поширених соматоформних захворювань є іпохондрія – надмірна заклопотаність станом власного здоров’я, що виявляється в підвищеній недовірливості, сприйнятті будь-яких звичайних відчуттів як проявів небезпечного і важкого захворювання.