Чим корисний хміль у разі захворювань і для здоров’я

Хміль – це один з основних компонентів пива, але його корисні властивості не обмежуються тільки смаком і ароматом. Хміль має безліч корисних властивостей для здоров’я і може бути використаний у різних сферах.

Корисні властивості хмелю відомі вже давно. Цей рослинний інгредієнт має протизапальні, антибактеріальні та противірусні властивості. Він містить вітаміни групи В, вітамін Е, флавоноїди, поліфеноли та мікроелементи, такі як цинк, магній і залізо.

Хміль також може бути корисним у разі… різних захворювань. Відомо, що він допомагає впоратися з безсонням, покращує настрій і знімає нервове напруження. У традиційній медицині хміль використовують під час лікування шлунково-кишкових розладів, а також для зміцнення імунної системи і поліпшення травлення.

Чим корисний хміль у разі
НазваОпис
БезсонняСприяє поліпшенню сну і зняттю нервового напруження
Зниженні апетитуДопомагає знизити відчуття голоду і контролювати вагу
Поліпшенні травленняСтимулює вироблення шлункового соку і покращує перистальтику кишечника
Зниженні рівня холестеринуДопомагає знизити рівень поганого холестерину в організмі
Зміцнення імунітетуПідвищує захисні функції організму і сприяє швидшому одужанню

Хміль поширений майже повсюдно в середній смузі і вже багато століть відомий як джерело фітоестрогенів, необхідних для боротьби з гормональним дисбалансом. Зокрема, шишки хмелю ефективні проти симптомів клімаксу та порушення менструального циклу.

Які хвороби лікує хміль?

Найчастіше в народній медицині використовують шишки хмелю. Їхній настій застосовують у разі запалення нирок, циститу, водянки, жовтяниці, гастриту, для поліпшення апетиту та діяльності кишківника, а також у разі неврастенії, безсоння та як заспокійливий засіб.

Чим корисний хміль для суглобів?

Комплекс біологічно активних речовин (флавоноїди, гормони, вітаміни тощо) зумовлює протизапальні, капілярозміцнювальні, гіпосенсибілізуючі та болезаспокійливі властивості шишок хмелю. Крім того, галенові препарати шишок хмелю мають регенеративні, бактерицидні та фунгіцидні властивості.

Кому не можна хміль?

вагітність; період лактації; дитячий вік до 12 років; деякі захворювання серцево-судинної системи.