Чим харчується мікрофлора: основні джерела живлення

Мікрофлора – це сукупність мікроорганізмів, які населяють наш організм. Вони мешкають у шлунково-кишковому тракті, шкірі, порожнині рота та інших місцях. Мікрофлора відіграє важливу роль у нашому організмі, допомагаючи травленню, зміцнюючи імунну систему і виконуючи інші корисні функції.

Для того щоб мікрофлора могла виконувати свої функції, їй необхідні певні поживні речовини. Основними джерелами живлення для мікрофлори є харчові волокна, які містяться в овочах, фруктах, злаках та інших продуктах. Харчові волокна не перетравлюються нашим організмом, але слугують джерелом енергії для мікроорганізмів, які мешкають у нашому шлунково-кишковому тракті.

Крім харчових волокон, мікрофлора також харчується деякими іншими речовинами, такими як пребіотики і пробіотики. Пребіотики – це речовини, які слугують їжею для корисних мікроорганізмів. Вони містяться в таких продуктах, як часник, цибуля, банани і цільні зерна. Пробіотики – це живі мікроорганізми, які під час вживання з їжею позитивно впливають на мікрофлору. Вони містяться в деяких продуктах, таких як йогурти і кефір.

Чим харчуються мікрофлора
МікроорганізмТип харчування
БактеріїОрганічні речовини, цукри, протеїни, жири
ГрибиОрганічні речовини, целюлоза, лактоза, цукри
ВірусиЖиві клітини для розмноження
ПротистиБактерії, водорості, мікроструктури
АрхеїМетан, сірководень, аміак

Що любить мікрофлора кишечника?

Фрукти, овочі, квасоля і бобові – чудові джерела поживних речовин для мікробіоти. У них багато клітковини, яка не перетравлюється в кишечнику, але потрібна корисним бактеріям для росту і розвитку.

Що вбиває мікрофлору?

Причини і симптоми порушення мікрофлори кишківника – Неправильне харчування (мало грубої їжі в раціоні, різноманітні суворі дієти, одноманітна їжа, захоплення фаст-фудом і багато іншого). – Тривалий курс прийому різних лікарських препаратів – антибіотиків і антисептиків.

Які продукти відновлюють мікрофлору?

Відновити мікрофлору в нижніх відділах тонкого кишківника допоможуть топінамбур, цикорій, які містять інулін, а також молочнокислі продукти та напої. Прискорити відновлювальні процеси допоможуть яблука, банани, какао, лляне насіння, цибуля, морські водорості. Збережена копія