Чим харчується мікрофлора: основні джерела живлення

Мікрофлора – це сукупність мікроорганізмів, які мешкають усередині нашого організму. Вони виконують низку важливих функцій, таких як підтримання імунітету, поліпшення травлення і синтез корисних речовин. Щоб мікрофлора могла виконувати свої функції, їй необхідно отримувати певні поживні речовини.

Одним з основних джерел живлення для мікрофлори є пребіотики. Пребіотики – це нерозчинні речовини, які слугують їжею для корисних бактерій. Вони містяться в різних продуктах, таких як овочі, фрукти, злаки та молочні продукти. Пребіотики потрапляють до кишківника, де відбувається їхня переробка та засвоєння мікрофлорою.

Крім пребіотиків, мікрофлора потребує отримання й інших поживних речовин. Наприклад, вітаміни та мінерали, які містяться в їжі, є важливими для мікроорганізмів. Деякі з них синтезують вітаміни групи В, які необхідні для роботи нервової системи та обміну речовин. Також мікрофлора потребує амінокислот, жирних кислот та інших органічних сполук, які використовуються нею в процесі обміну речовин.

Мікрофлора чим харчується
МікроорганізмЖивлення
БактеріїОрганічні речовини, цукри, білки, жири, вуглеводи, цукри, білки.
ВірусиЖиві клітини
ГрибиОрганічні речовини, деревина, листя, ґрунт
ПротистиБактерії, водорості, мікроорганізми

Що потрібно їсти для мікрофлори?

Кисломолочні продукти сприяють росту нормальної мікрофлори та пригнічують умовно-патогенну мікрофлору.

  • Йогурт. Йогурт – одне з найкращих джерел пробіотиків. …
  • Кефір. Кефір – кисломолочний пробіотичний напій. …
  • Квашена капуста. …
  • Кімчі. …
  • Соління. …
  • Деякі види сиру.

Які продукти відновлюють мікрофлору?

Відновити мікрофлору в нижніх відділах тонкого кишківника допоможуть топінамбур, цикорій, які містять інулін, а також молочнокислі продукти та напої. Прискорити відновлювальні процеси допоможуть яблука, банани, какао, лляне насіння, цибуля, морські водорості. Збережена копія

Яка їжа покращує мікрофлору кишечника?

Курага, абрикос, спаржа, дайкон (редька), ананас. Містять лактулозу, яка допомагає боротися із закрепами. Ферментовані молочні продукти (наприклад, йогурт і кефір домашнього приготування). Нормалізують роботу кишкової мікрофлори, заселяючи її пробіотиками (корисні мікроорганізми).