Чайник підгорів: що робити і як виправити ситуацію

Чайник підгорів – це не рідкісне явище в побутовому житті. Усі ми іноді забуваємо залишити його на вогні або просто відволікаємося на інші справи. Як же бути в такій ситуації і як запобігти повторенню подібних випадків?

По-перше, не панікуйте. Підгорілий чайник – це не кінець світу. Можливо, він просто перегрівся і втратив свої початкові якості. Візьміть його з вогню і залиште на деякий час для охолодження.

По-друге, перевірте стан чайника. Якщо він не має видимих пошкоджень і не виділяє неприємного запаху, то, ймовірно, можна спробувати його врятувати. Відкрийте кришку й акуратно вилийте весь підгорілий осад. Потім промийте його водою і ретельно протріть зовні та всередині.

По-третє, якщо чайник все ще погано поводиться після процедури промивання, то, найімовірніше, його краще замінити. Варто пам’ятати, що використання підгорілого чайника може бути небезпечним для здоров’я, оскільки це може призвести до потрапляння в організм шкідливих речовин.

Що зробитиЩо не робити
Вимкнути чайникНе намагатися доторкнутися до гарячої поверхні
Відключити його від джерела живленняНе наливати холодну воду в гарячий чайник
Залишити його на кілька хвилинНе застосовувати насильство для відкриття кришки
Обережно відкрити кришкуНе пити гарячий чай відразу після відкриття
Вилити вміст чайникаНе намагатися ремонтувати чайник самостійно
Залишити чайник остигатиНе залишати чайник без нагляду
За необхідності звернутися до фахівцяНе використовувати пошкоджений чайник

Як позбутися запаху гару в чайнику?

В’їдливий запах пластмаси в електричному чайнику можна усунути, якщо взяти 3-4 лимони, вичавити сік, набрати повний чайник води і вилити в ємність свіжовичавлений лимонний сік. Кип’ятимо чайник і залишаємо на 10-12 годин. Потім промиваємо чайник і кип’ятимо знову. Збережена я копія

Як позбутися нагару в чайнику?

Один із найпростіших засобів проти нальоту – закип’ятити в чайнику літр води з однією-двома столовими ложками лимонної кислоти. Приблизно за годину-дві можна злити воду з плаваючими в ній частинками, які відшарувалися від нагрівального елемента і стінок. Якщо накип відійшов не до кінця, процедуру можна повторити.

Чому не можна кип’ятити чайник із лимонною кислотою?

Вона товстим шаром накопичується на стінках, через що прилад гірше справляється зі своєю основною функцією. Воду з такої ємності вважати чистою не можна. А ось впоратися з проблемою можна за допомогою недорогих підручних засобів.