Березовий сік: корисні властивості та переваги для здоров’я

Березовий сік – це стародавній напій, який здавна використовують у народній медицині та кулінарії. Березовий сік добувають із берези навесні, коли дерево активно відновлюється після зими. Цей природний напій має безліч корисних властивостей і є справжнім джерелом вітамінів і мікроелементів.

Березовий сік багатий на вітаміни і мікроелементи, такі як вітамін С, вітамін В, залізо, калій і магній. Вони сприяють зміцненню імунної системи, підвищенню енергії та поліпшенню серцево-судинного здоров’я. Крім того, березовий сік містить флавоноїди, які мають протизапальні та антиоксидантні властивості.

Чого корисного в березовому соку
Корисна речовина{SPACE} Опис
Вітамін СЗміцнює імунну систему, підтримує здоров’я шкіри
Вітамін ВЗнижує стрес, покращує роботу нервової системи
МарганецьПокращує обмін речовин, підтримує здоров’я кісток
ЗалізоДопомагає в боротьбі з анемією, покращує кровообіг
ФлавоноїдиМають антиоксидантні властивості, знижують ризик серцево-судинних захворювань

Березовий сік насичений вітамінами і мінералами, природними цукрами, кальцієм, калієм, магнієм, марганцем, залізом, натрієм, ефірними оліями, фітонцидами, дубильними речовинами і смоляними сполуками. Він є джерелом натурального вітаміну С і вітамінів групи В.6 апр. 2021 г.

Які хвороби лікує березовий сік?

Березовий сік багатий необхідними для організму цукрами, органічними кислотами, ферментами, солями кальцію, магнію, заліза та іншими макро- і мікроелементами. Завдяки багатому складу, його рекомендують за хвороб крові, суглобів, шкіри, а також за ангіни, бронхіту, пневмонії та інших захворювань органів дихання.

Яка користь від березового соку для організму?

Хороші результати дає регулярне вживання березового соку. Його використовують для профілактики анемії, сезонних респіраторних інфекцій, вторинних імунодефіцитів. Антиоксидантні властивості напою знижують ризик розвитку онкологічних захворювань.

Кому не можна пити березовий сік?

Головне протипоказання до вживання березового соку – алергія на його компоненти, що може проявлятися у вигляді шкірного висипу, свербежу, почервоніння очей і навіть анафілактичного шоку.