+38(099)168-81-98
+38(066)053-57-85
info@amir.org.ua
Медична лабораторія АМІР

Підготовка до аналізів

 

Успішність багатьох аналізів, покликаних діагностувати основні функціональні показники людського організму, безпосередньо залежить від умов, в яких проводився відбір зразків. Саме тому діагности приділяють пильну увагу підготовці пацієнта до аналізів.

Саме тому діагности приділяє настільки пильну увагу підготовці пацієнта до аналізів.

Для того, щоб ви отримали максимально об'єктивний результат, рекомендуємо вам дотримуватися рекомендацій, викладених в цьому розділі.

Фактори, які можуть вплинути на результат аналізів

 


 • Медикаменти: можуть надавати самий різний вплив на функціональні показники організму. По можливості, відмовтеся від прийому ліків у день здачі аналізів, а якщо це неможливо – заздалегідь обговоріть це зі спеціалістом центру діагностики.

 • Прийом їжі: деякі аналізи здаються натщесерце, для деяких. Навпаки, необхідно дотримання певної дієти. У будь-якому випадку бажано виключити з раціону гостре, солоне і жирне мінімум за 24 години до моменту відбору зразків.

 • Вживання алкоголю: впливає на біохімічні показники, бажано повністю виключити у період 48-24 години до здачі аналізів.

 • Паління: впливає на біохімічні і фізіологічні показники, бажано мінімізувати або повністю виключити мінімум за 12 годин до здачі проб.

 • Фізичні і емоційні перевантаження: можуть викликати зміни в гормональному фоні і інших біохімічних показниках. Протягом доби до моменту здачі аналізів намагайтеся уникати розумового, фізичного і емоційного перенапруження.

 • Фаза менструального циклу : впливає на гормональний баланс у жінок. З'ясуйте у лікаря оптимальний день циклу для взяття проб для виявлення різних фізіологічних і біохімічних показників (рівень ФСГ, ЛГ, пролактин, естрадіол, прогестерон, андростендіон та ін.)

Загальні рекомендації з підготовки до аналізу

Цей перелік правил носить рекомендаційний характер. Для з'ясуванні оптимальних умов підготовки до конкретного дослідження проконсультуйтеся з лікарем, що призначив аналіз, або фахівцем діагностичного центру.

 1. Кров здається вранці, в період з 8 до 11:00.

 2. Для здачі крові необхідно утримуватися від вживання їжі не менше 8 і не більше 14 годин, пити - в звичайному режимі (вода). Бажано за 48 годин до здачі аналізу уникати переїдання.

 3. У разі, якщо ви приймаєте лікарські препарати на постійній основі, перед здачею аналізів проконсультуйтеся з лікарем і повідомте фахівця діагностичного центру.

 4. За 24 години до дослідження повністю виключити з раціону алкоголь.

 5. Мінімум за годину до здачі аналізу відмовитися від куріння.

 6. По можливості мінімізувати фізичні та емоційні стреси за 48 годин до взяття проб.

 7. Після приходу в пункт здачі аналізів рекомендується відпочити (посидіти) не менше ніж 10 – 15 хвилин.