Як правильно хрестити людину: традиції та обряди

Хрещення – один із найважливіших ритуалів у християнстві, що символізує вступ людини до релігійного співтовариства та її набуття духовного життя. Хрещення часто проводять у церкві, але також може бути здійснено і в домашніх умовах. У цій статті ми розглянемо різні способи хрещення – від традиційних до незвичайних.

Одним із найпоширеніших способів хрещення є хрещення водою. Цей ритуал проводять у церкві, він передбачає обливання голови хрещеного водою або занурення його у воду. Вода символізує очищення й оновлення, а хрещення водою вважається основним і найбільш ефективним способом хрещення.

Проте існують й інші способи хрещення, які можуть бути використані в різних ситуаціях. Наприклад, хрещення вогнем – це ритуал, під час якого той, кого хрестять, проходить крізь вогонь, що символізує очищення і перетворення. Також існує хрещення світлом, під час якого охрещуваному дарують свічку, що символізує духовне просвітлення та істину.

Як можна хрестити людину
Спосіб хрещенняОпис
Занурення у водуЛюдина повністю занурюється у воду, символізуючи смерть і воскресіння
Зрошення водоюВода поливається на голову людини, символізуючи очищення і прийняття християнської віри
Покроплення святою водоюСвята вода капається людині на голову або тіло, приносячи благословення і захист
Молитва над людиноюСвященнослужитель вимовляє молитву над людиною, покладання рук і спускає на голову святу воду

Чи можна хрестити дорослу людину?

Для дорослих, які готуються до Хрещення, діє окремий план індивідуальної підготовки (оголошення) до таїнства Хрещення. Про це можна детально дізнатися на огласительних бесідах, звернувшись із запитанням до катехизатора. Після проходження бесід необхідно записатися для звершення таїнства в церковній лавці при храмі.

Як хрестити людей?

Хрещення в Православній церкві відбувається триразовим зануренням із головою в купіль зі святою водою в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Широко поширене також хрещення обливанням, проте патріарх Алексій II закликав духовенство РПЦ здійснювати хрещення через повне занурення у святу воду, а не через обливання.

Кого не можна брати в хресні?

Кого не можна брати в хресні своїй дитині Хрещеним не може бути людина, яка відпала від Церкви (регулярно не причащається), представник іншої релігії (зокрема й інших християнських конфесій) або атеїст. Не може бути людина, яка живе в блуді і регулярно порушує інші заповіді Божі.