Коли коливається серце: причини та симптоми

Серце – це орган, який відіграє ключову роль у нашому житті. Воно відповідає за кровообіг, забезпечуючи організм необхідними поживними речовинами і киснем. Однак, крім фізіологічної функції, серце має й емоційне значення. Іноді воно може коливатися не тільки в буквальному сенсі, а й переносити емоційні злети й падіння.

Коли ми закохуємося, серце починає битися швидше й сильніше. Це пов’язано з вивільненням гормонів любові – ендорфінів і окситоцину. Ми відчуваємо прилив щастя і радості, наше серце буквально заповнюється любов’ю. Закохані люди готові на все заради своєї половинки, їхні серця буквально горять полум’ям пристрасті.

Однак, серце може коливатися не тільки від сильних позитивних емоцій, а й від горя і печалі. Втрата близької людини, розрив стосунків, невдачі в житті – все це може спричиняти серцевий біль. Відчуття, що серце стискається, супроводжується почуттям втрати та порожнечі. Іноді такі емоційні удари можуть призвести до серцевих нападів та інших серйозних проблем зі здоров’ям.

Заголовок 1Заголовок 2Заголовок 3
Текст 1Текст 2Текст 3
Текст 4Текст 5Текст 6
Текст 7Текст 8Текст 9

Чому пульс коливається?

Від яких чинників він залежить? Факторів кілька. На симетричність пульсу впливає зменшення просвіту однієї з артерій, неправильне її розташування (власне променевої, або вищерозміщених, гілкою яких є променева), здавлення артерії (наприклад, аневризмою аорти, новоутворенням, збільшеними лімфовузлами).

Який пульс шкідливий для серця?

“Барадикардія – це сповільнення серцевого ритму до 38-42 ударів на хвилину, так само як і прискорення серцевого ритму – понад 110-120 ударів – є вкрай небезпечними. Вони загрожують тим, що є ознаками серцевої смерті. Пароксизмальна синусова тахікардія починається з 130-140 ударів на хвилину.

Чому змінюється число серцевих скорочень?

Істотний вплив на роботу серця і кровоносної системи чинить алкоголь і куріння. Ці погані звички найчастіше стають винуватцями серцевих патологій і передчасної смертності. У разі розвитку тахікардії частота пульсу може збільшуватися понад 100 ударів на хвилину.